3 عامل اصلی که بیانگر پمپاژ کردن سپتیک تانک است!

يکشنبه 19 دی 1400
9:25
شرکت ناب زیست

سیستم سپتیک تانک

مراقبت و نگهداری از سیستم سپتیک تانک یکی از وظایف ضروری هستند، حفظ یک سیستم سپتیک تانک سالم و کاربردی نیز، مهم است.

سیستم سپتیک تانک شما قادر است مقداری زباله را تجزیه کند. با این حال، با گذشت زمان، زباله ‌ها و زباله ‌های اضافی ممکن است سریع ‌تر از آن چیزی که سیستم سپتیک تانک می ‌تواند آن‌ ها را تجزیه کند، جمع شوند. این تجمع بیش از حد می تواند منجر به یک مخزن پشتیبان شود که می تواند خانه و حیاط شما را تحت تأثیر قرار دهد. خوشبختانه، پمپاژ کردن سیستم سپتیک تانک شما می تواند عملکرد سیستم سپتیک تانک را بهبود بخشد. در اینجا سه ​​نشانه وجود دارد که متخصصان باید سپتیک تانک شما را حتما پمپاژ کنند.

1.     برنامه زمان بندی شده

تعداد افراد در خانه و اندازه سپتیک تانک تعیین می کند که چه زمانی پمپاژ سپتیک تانک ضروری است. یک سپتیک تانک با سایز کوچک تر در خانه ‌ای با چند عضو خانواده باید بیشتر از خانه ‌ای با سپتیک تانک بزرگ ‌تر یا اعضای کم تر خانواده پمپاژ شود.

به عنوان مثال، اگر شما یک سیستم سپتیک تانک با ظرفیت 1000 گالن دارید که در اکثر مناطق کشور رایج و مورد نیاز است، ممکن است فکر کنید که فضای کافی برای زباله های خانواده خود دارید. متأسفانه، اگر خانواده پر جمعیتی داشته باشید، ممکن است این سپتیک تانک سریع تر از آن چه که فکر می کنید پر شود و نیاز به پمپاژ کردن داشته باشد.

اگر مطمئن نیستید که چند بار باید سیستم سپتیک تانک خود را پمپاژ کنید، با یک متخصص صحبت کنید. آن ها می توانند بر اساس سیستم سپتیک تانک و نیاز های خانواده شما یک برنامه زمان بندی شده به شما ارائه دهند تا طبق آن برنامه به طور مرتب و دوره ای سیستم سپتیک تانک. خود را پمپاژ نمایید.

2.     گرفتگی مداوم و زهکشی آهسته

یکی دیگر از نشانه‌ های رایج که نشان می ‌دهد ممکن است زمان پمپاژ کردن سیستم سپتیک تانک شما فرا رسیده باشد، این است که اگر متوجه زهکشی کند یا گرفتگی در سینک، وان و زهکشی توالت می‌ شوید.

اگر میزان ضایعات سیستم سپتیک تانک زیاد باشد باعث می شود سپتیک تانک به سرعت پر شود، شروع به حرکت مجدد به داخل خطوط سپتیک تانک می کند و توانایی سایر آب و زباله ها را برای خروج از سینک، وان، توالت و حتی برخی از وسایل کاهش می دهد. این امر باعث زهکشی ضعیف و حتی گرفتگی احتمالی سینک، وان و توالت می شود.

دقه داشته باشید که محل مشکلات زهکشی خود را در داخل خانه تعیین کنید.

اگر مشکلات زهکشی و گرفتگی در چندین قسمت از خانه مانند سینک، وان و توالت در مناطق مختلف خانه رخ دهد، به احتمال زیاد یک مشکل جدید برای سیستم سپتیک تانک خود دارید. برای اطمینان از این که آب و ضایعات به درستی و ایمن از خانه خارج می شوند، مطمئن شوید که سیستم سپتیک تانک خود را پمپاژ کنید.

3.     وجود بوی بد

با پر شدن مخزن، سیستم سپتیک تانک گاز های بد بو را آزاد می کند. این گاز ها از طریق مکان ‌های مختلف از جمله از طریق توالت ‌ها و فاضلاب ‌های داخل خانه آزاد می ‌شوند. همچنین، گاز ها نیز از مخزن سپتیک تانک خارج می شوند و بر هوای اطراف خانه شما تأثیر می گذارند.

اگر متوجه بوی بدی شبیه به تخم مرغ فاسد شدید، احتمالاً هیدروژن سولفید از سیستم سپتیک تانک شما خارج شده است. این گاز قوی است و به راحتی قابل بو کردن است، بنابراین بوییدن ناگهانی بوی تخم مرغ فاسد نشانه قوی ای است که نشان می دهد مشکلی در سیستم سپتیک تانک شما وجود دارد که باید به آن توجه کنید و در صورت نیاز سیستم سپتیک تانک خود را پمپاژ نمایید.

بوی بدی که از سیستم سپتیک تانک ایجاد می شود، اصلا خوشایند نیست، همچنین ترکیب سولفید هیدروژن و گاز های دیگر مانند دی اکسید نیتروژن آمونیاک می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. قرار گرفتن مداوم در معرض گاز های حاصل از سیستم سپتیک تانک می تواند پوست و چشم شما را تحریک کند، سرفه و حتی مشکلات تنفسی و آلرژی را به همراه داشته باشد.

البته، بوی بدی که از مجرای فاضلاب شما نفوذ می کند لزوماً نشان دهنده وجود مشکل برای سیستم سپتیک تانک نیست. در برخی موارد، بقایای غذا ممکن است در زهکشی شما باقی بماند و باعث ایجاد بوی بد شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت و نگهداری یا پمپاژ کردن سیستم سپتیک تانک خود با مجموعه ناب زیست تماس بگیرید.

سپتیک تانک شرکت ناب زیست

شما عزیزان و خریداران عزیز جهت قیمت دقیق سپتیک تانک می توانید روزانه قیمت انواع سپتیک تانک را با توجه به نوع سپتیک تانک آماده که در کارخانه تولید می شود و در صورت تغییر به صورت سفارشی می توانید نوع سپتیک تانک را در اختیار کارشناسان قرار داده تا قیمت و مشخصات فنی رو برای شما ارسال کنند.

انواع سیستم های سپتیک تانک طراحی و تولید شده در مجموعه صنعتی ناب زیست متناسب با نوع کاربرد سیستم سپتیک تانک و کیفیت آن، حداکثر عملکرد و حداقل میزان آسیب دیدگی را دارا بوده و قابلت انتخاب گسترده وسیعی از ابعاد و ضخامت را ایجاد می‌ نماید.

در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید در ادامه همراه ما باشید تا در مورد سیستم سپتیک تانک و محل هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، اطلاعاتی به دست آورید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سیستم سپتیک تانک و نحوه تولید آن و همچنین استعلام قیمت سپتیک تانک به وب سایت ناب زیست مراجعه نمایید.

برای ثبت سفارش سپتیک تانک با ما در تماس باشید: 09128714670 02188721092 02188722027

سپاس از سایت یو آپلود


[ بازدید : 20 ]

ویژگی های مهم درب منهول کامپوزیت را بشناسید!

يکشنبه 18 مهر 1400
11:01
شرکت ناب زیست

درب منهول کامپوزیت چیست؟

درپوش منهول کامپوزیت یا درب منهول کامپوزیت جایگزین روکش های منهول نسل قدیمی است که از چدن و غیره ساخته شده بود. نسل جدید درب منهول از مواد خاصی ساخته شده است که می تواند مشکلات شرکت ها را با نسل درب های منهول قدیمی حل کند.

با پیشرفت تکنولوژی به جای استفاده از درب منهول قدیمی که از جنس چدن و ... بودند و می توانستند سازمان ها و ارگان ها را دچار مشکلاتی کنند، از جنس کامپوزیت استفاده می شود و به آن درب منهول کامپوزیت گفته می شود. درب منهول کامپوزیتی شرکت ناب زیست از جمله محصولات پلیمری این شرکت است که توانسته در مدت کوتاهی جای خود را در بازار محصولات پلیمری به خوبی باز کند.

درب های منهول کامپوزیتی به دلیل مزایای فراوانی که دارند کاربرد وسیعی یافته اند. مواد تشکیل دهنده آن ها رزین پلی استر، الیاف سیلیس یا شیشه، کربنات کلسیم، رنگدانه ها و پروکساید ها می باشند که به روش های لایه گذاری دستی و BMC تولید می شوند.

درب های منهول کامپوزیتی مطابق استاندارد بین المللی  BS-124 و استاندارد ملی ۱۴۹۷۶ با عنوان درب های آدم رو و آب گیر برای نواحی تردد وسایل نقلیه و پیاده رو تولید می شوند. بر اساس این استاندارد این دریچه ها مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالایی برای انواع مصارف داشته و در کلاس های مختلف از تحمل بار ۷/۵  تا ۶۰ تن متغیر می باشند.

درب های منهول کامپوزیتی دارای مقاومت مکانیکی و محیطی ویژه بالا بوده و در عین حال غیر قابل سرقت و بازیافت کردن می باشند. معضل اساس درب های منهول چدن، مشکل سرقت و ذوب آن می باشد.

درب منهول کامپوزیت بر اساس نیاز مشتری و در رنگ های قابلیت طراحی و تولید دارند. در مقایسه با درب های منهول بتنی و فلزی، درب منهول کامپوزیت دارای مقاومت محیطی و طول عمر مفید بیشتری می باشند. درب های منهول SMC با توجه به شرایط کارکردی دارای کیفیت های گوناگون می باشند. درب منهول کامپوزیت قابلیت حمل نقل آسان داشته و مقاومت بالایی در برابر عوامل جوی و خوردگی فاضلابی را دارا می باشند.

درب منهول کامپوزیت نسبت به محصولات مشابه (بتني و چدني) از نظر وزني 40 درصد سبک‌ تر و از استحكام فشاري بيش از 5 برابر برخوردار مي باشند. شرکت ناب زیست با استفاده از مواد مرغوب ضد اشعه UV ، مقاومت لازم را در برابر تابش مستمر نور خورشيد، بدون از بین بردن ايمني و زيبايي ظاهري، در درب منهول هاي توليدي خود به وجود آورده است. به علاوه درب منهول هاي کامپوزیت غير قابل نفوذ در برابر آب، مقاوم در برابر هر نوع خوردگي و حمله حشرات موزي مانند موريانه مي باشند. اگر چه در گذشته جایگزینی درب های منهول سنتی با متریال کامپوزیت پر هزینه به شمار میرفت. اما در حال حاضر با پيشرفت هاي فناوري، بهبود فرآيند هاي توليد، كاهش قيمت مواد اوليه و در عین حال افزايش قيمت فلز، كامپوزيت ها مي توانند به صورت برابر با انواع مشابه فلزی موجود در بازار به رقابت بپردازند.

مهم ترین ویژگی های درب منهول کامپوزیت

درب منهول کامپوزیت یکی از محبوب ترین محصولات در سطح جهان است. این محصول به دلیل ویژگی های ترکیبی و قابلیت های منحصر به فرد خود، توانسته است موقعیت خوبی را در بین رقبای بازار به دست آورد.

درب منهول کامپوزیت بر خلاف درب منهول فلزی از امنیت بالا تری برخوردار است، زیرا شیر فلزی منهول با وزن زیاد و همچنین ماهیت هزینه آهن یا فولاد، به سرقت نمی رود و می توان از آن به عنوان یک جزء سخت استفاده کرد. در تماس با فشار بالا و مواد شیمیایی درب منهول کامپوزیت، بر اساس قالب و نوع ساختار، قاب و نصب بدون لغزش و خطا می باشد.

درب کامپوزیت منهول دارای ویژگی های دیگری است که عبارت است از:

·        مقاومت الکتریکی

با توجه به ساختار مواد کامپوزیتی، الکتریسیته نمی تواند در سطوح سطحی یا داخلی این درب ها ذخیره شود.

·        تحمل فشار بالا 90 نیوتن

در مکان های فشار قوی مانند خیابان ها و معابر و ... درب منهول کامپوزیت می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

·        قابلیت تولید اندازه ها و اشکال مختلف بر اساس سفارش مشتری

با توجه به کامپوزیت های موجود در این درب ها، درب های منهول کامپوزیت را می توان در اشکال مختلف و همچنین با آرم سفارشی تولید کرد.

کاربرد های درب منهول کامپوزیت

درب منهول کامپوزیت بر طبق شرکت کارفرما (آب و فاضلاب، مخابرات، گاز و برق ) و بر اساس محل نصب (پیاده رو، خیابان، اتوبان بین شهری و درون شهری و فرودگاهی ) و نیز لوگوی شرکت های مجری و پیمانکار در اندازه ها و کلاس های متفاوتی طراحی و ساخته می شود که کاربرد هر کدام در هر قسمت از شهر متفاوت می باشد. همچنین چهار گوش بودن و دایره ای بودن هم تقسیم بندی می شوند که هر کدام نیز سایز و اندازه ی خود را دارد ولی 60 سانتی متری و 80 سانتی متری از همه پر رونق تر است.

این پوشش در مکان هایی مانند اتاق بازرسی برای فاضلاب، شهرداری، کابل کشی برق زیر زمینی، کابل کشی مخابرات و تاسیسات آب، گاز و نفت به کار می روند. همچنین می تواند ظاهر باغ ها و خیابان ها را زیبا سازد. درب های منهول در 6 کلاس ساخته می شوند و این کلاس ها از A15 تا F900  می باشد.

A15: درب منهولA15  می ‌تواند تا ۱.۵ تن وزن را تحمل کند.

B125: درب منهولB125  می ‌تواند در برابر با ۱۲.۵ تن وزن مقاوم باشد.

C250: درب منهولC250  می ‌تواند تا ۲۵ تن وزن را تحمل کند.

D400: درب منهولD400  می ‌تواند تا ۴۰ تن وزن را تحمل کند.

E600: درب منهولE600  می‌ تواند تا ۶۰ تن را پوشش دهد.

F900: درب منهول F900 تا وزن ۹۰ تن را پوشش می ‌دهد.

مزیت های استفاده از درب منهول کامپوزیت

مزایای استفاده از درب منهول کامپوزیت را به طور کامل عبارت است از:

·        مقاومت در برابر خوردگی

مواد کامپوزیتی در برابر مواد شیمیایی مقاوم بوده و در اثر تماس مداوم با عوامل جوی دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند. این مواد می توانند ظرفیت تحمل بار خود را در درمحدوده دمایی بین ۸۰- و در ۱۰۰+ درجه سیلسیوس بدون تغییر نگه دارند به همین دلیل درب های منهول کامپوزیت هرگز نیاز به رنگ آمیزی ندارند.

استفاده از درب های منهول کامپوزیت به خصوص در مناطقی که مایعات قابل اشتعال وجود دارد مناسب است چرا که آن ها در مقابل مواد خورنده مقاوم بوده و خطر جرقه های خطرناک را کاهش می دهد به همین دلیل دریچه های ساخته شده از مواد کامپوزیتی می توانند در ایستگاه های سوخت گیری یا واحد های ذخیره سوخت نصب شوند.

·        عایق بندی الکتریکی

درب های منهول ساخته شده از مواد کامپوزیتی به خصوص برای نصب در محل های عابر پیاده مناسب می باشند زیرا درب های منهول کامپوزیت عابرین پیاده را به خصوص در محیط های مرطوب محافظت می کنند.

مواد کامپوزیتی مواد نارسانای الکتریکی می باشند و به عنوان سدی در مقابل میدان های مغناطیسی ناشی از کابل های زیر زمینی عمل می کنند همچنین این مواد رسانای ضعیف حرارتی می باشد که در برابر نشت بخار آب داغاز سیستم های لوله کشی حرارت مرکزی مقاومت می کنند.

·        کاهش صدا

از دیگر مزایای استفاده از درب منهول کامپوزیت در مقایسه با درب های منهول چدنی، کاهش صدا در محیط های ترافیکی و محل عبور عابرین پیاده است.

مواد و آب بندی که برای نصب آن ها استفاده می شود آن ها را برای کاهش انتشار بو در محیط زیست مناسب می کند.

·        کنترل بو

سیستم های فاضلاب و جمع آوری می توانند مشکلات قابل توجهی با سولفید هیدروژن و دیگر بو ها داشته باشند. قاب ها و درب های منهول کامپوزیت برای آب بندی بهتر طراحی و ساخته شده اند که کنترل بهتر بو را نتیجه می دهد. درب منهول کامپوزیت برای محیط های حساس به بوی فاضلاب از جمله محله های با جمعیت زیاد، پارک ها، مناطق تفریحی، جزایر، سواحل و استراحتگاه ها ایده آل می باشند.

·        حفاظت از محیط زیست

تولید درب های منهول از مواد کامپوزیت کاهش قابل توجه انتشار کربن دی اکسید را در مقایسه با درب های چدنی تضمین می کند. این امر در هنگام مقایسه انرژی مورد نیاز برای رسیدن به درجه حرارت قالب چدن (بیشتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد) و انرژی مورد نیاز برای رسیدن به درجه حرارت قالب مواد کامپوزیت (نزدیک به ۶۰ درجه سانتی گراد) آشکار می شود.

·        سبکی و قابلیت حمل

وزن درب های منهول کامپوزیت ۷۰ درصد کم تر از وزن درب های منهول چدنی می باشد، لذا قابلیت حمل و نصب آسانی دارند که این امر منجر به صرفه جویی در هزینه های مربوط به نیروی انسانی و ابزارآلات و کاهش صدمات در طول نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری می شود.

وزن کم درب های منهول کامپوزیت همچنین منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. تمامی درب های منهول کامپوزیت مطابق با استاندارد EN ۱۲۴ طراحی شده اند که دارای تحمل بار A۱۵,B۱۲۵,C۲۵۰,D۴۰۰ می باشند.

·        پیشگیری از سرقت

ارزش آهن غراضه به طور فزاینده ای رو به افزایش است و در نتیجه تعداد سارقان این درب ها نیز روز به روز به افزایش می یابد از این رو هر روز تعداد درب هایی که دزدیده شده اند تا به فروش رسیده و ذوب شوند نیز روبه افزایش است .

این امر علاوه بر خسارت اقتصادی ناشی از نیاز به جایگزینی محصولات به سرقت رفته، خطر حوادث جدی و آسیب های ناشی از دهانه های باز در جاده ها را نیز درپی دارد.

·        معماری و طراحی منحصر به فرد برای سازمان های خاص

درب منهول کامپوزیت را می توان با درج آرم شرکت، خدمات و یا اسپانسر بر روی آن همچنین در رنگ های مختلف طراحی و تولید کرد.

ü  همه این مزیت ها باعث می شود این تولید (درب منهول کامپوزیت) در بین انواع دیگر درب های منهول به سرعت رشد کند و رقیب خوبی برای نسل های قدیمی در های چاه ها و منهول ها باشد.

سایز های مختلف درب منهول کامپوزیت

·        درب منهول کامپوزیت سایز ۲۶/۵

·        درب منهول کامپوزیت سایز۳۲/۵

·        درب منهول کامپوزیت سایز۳۴/۵

·        درب منهول کامپوزیت سایز۶۰

·        درب منهول کامپوزیت سایز۸۰

·        درب منهول کامپوزیت سایز۱۰۰

قیمت درب منهول کامپوزیت

بازار جهانی تولید درب منهول از سازندگان بین المللی، ملی و منطقه ‌ای بسیار زیادی تشکیل شده است. از همین رو قیمت اعلامی درب منهول کامپوزیت توسط تامین کنندگان مختلف متفاوت است. درب منهول دارای انواع مختلفی است. دریچه چدنی، کامپوزیتی، نانو کامپوزیت، پلی اتیلن و بتنی از انواع آن هستند. جنس درب منهول یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت منهول است. چدن معمولا بیشترین قیمت را در بین انواع این درب ‌ها دارد. قطر و ضخامت دریچه بر قیمت درب منهول موثر است.

محل استفاده و کاربرد درب منهول بر میزان ضخامت و قطر به کار رفته در آن موثر هستند. اگر دریچه در محیطی پر تردد و همراه با بار ترافیکی سنگین استفاده شود باید در قطر و ضخامت بالا طراحی و تولید شوند.

درب منهول در واقع پوششی است که بر روی منهول ها یا چاه های فاضلابی یا مخابراتی قرار می گیرد. این پوشش از جنس های مختلی ساخته می شود که هر کدام با توجه به نوع منطقه شهری جاده، پیاده رو ها و زیر ساخت فاضلابی و مخابراتی و خط لوله گاز متفاوت هستند. این پوشش ها با توجه به مکان هایی که به کار می روند و همچنین میزان بار ترافیکی و میزان تردد ها مقاومت های متفاوتی دارند و رنگ آن ها با توجه به مخبراتی یا فاضلابی بودن درب منهول که شرکت مخابرات و آب و فاضلاب و گاز اجرا می کنند متفاوت است.

قیمت درب منهول کامپوزیت و استعلام قیمت روز این محصول را می توانید با دریافت مشاوره، پیش فاکتور، استعلام لیست قیمت درب منهول کامپوزیت با شماره تلفن های شرکت یا بخش تماس با ما مراجعه و درخواست خرید خود را ارسال کنید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

درب منهول کامپوزیت ناب زیست

گروه تولیدی و صنعتی ناب زیست به عنوان مرجع تخصصی فروش انواع تجهیزات در حوزه ساخت و تولید انواع مخزن آب فایبرگلاس و مخزن پلی اتیلن جهت نگهداری انواع سیالات و مخزن دوجداره، مخزن استیل، تولید انواع سپتیک تانک و چربی گیر از جنس پلی اتیلن و فایبرگلاس، طراحی و اجرای سیستم های پکیج تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی، طراحی و اجرای سیستم های تصفیه آب هم چون سختی گیر رزینی و فیلتر شنی، آشغالگیر، آب شیرین کن صنعتی و آب شیرین کن خانگی، کلر زن، دیونایزر، اجرای شبکه های جمع آوری و انتقال آب و فاضلاب بهداشتی و صنعتی، تولید بوستر پمپ، فروش کمپرسور و وکیوم درایر، تولید انواع لوله کاروگیت و لوله پلی اتیلن، منهول پلی اتیلن، درب منهول کامپوزیت و سایر اتصالات مورد استفاده در شبکه های انتقال، ساخت انواع برج خنک کننده و چیلر، یونیت هیتر و هیتر تابشی، فروش انواع مواد شیمیایی مانند آنتی اسکالانت، سیلیس، نمک سختی گیر، رزین تصفیه آب و سایر مواد شیمیایی، طراحی و تولید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، هتل ها و بیمارستان ها از جمله انواع ترولی، تجهیزات سرو غذا، ماشین ظرفشویی صنعتی، کانتر گرم و کانتر سرد و ... با تنوع بسیار زیاد از لحاظ برند و مدل، با داشتن تیمی فنی و متخصص تلاش دارد تا بهترین کیفیت و رضایت را از آن هموطنان و به ویژه صنعت گران نماید. در صورتی که قصد خرید درب منهول کامپوزیت و محصولات مشابه را دارید، می توانید با دریافت قیمت درب منهول کامپوزیت و مشورت کارشناسان فروش ناب زیست انتخاب بهتری داشته باشید.

مجموعه صنعتی ناب زیست در زمینه تولید انواع درب منهول کامپوزیت به صورت حرفه ای در حال فعالیت است. شما هر گونه نیازی که به انواع درب منهول کامپوزیت و دیگر محصولات داشته باشید توسط کادر مجرب و حرفه ای ما در کم ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به شما ارائه می شود.

برای انتخاب و تهیه درب منهول کامپوزیت لازم است با انواع آن و نحوه انتخاب این درب ها آشنا شوید. برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد درب منهول کامپوزیت پیشنهاد می کنیم به سایت ناب زیست مراجعه نمایید.

برای ثبت سفارش با ما در تماس باشید: 09128714670 02188721092 02188722027

 


[ بازدید : 15 ]
ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]